Biežāk uzdotie jautājumi

Kredītu veidi

Mūsdienās ir pieejams plašs kredītu veidu klāsts, piemēram, patēriņa kredīts, vairāku kredītu apvienošana, pārkreditācija, hipotekārais kredīts, auto kredīts, kredīts pret ķīlu, kredīts remontam un kredīts biznesam.

Patēriņa kredīts

Patēriņa kredīts noder ikdienas mērķu sasniegšanai šodien, ļaujot par tiem norēķināties pakāpeniski nevis uzreiz. Patēriņa kredīts ir piemērots mājokļa labiekārtošanai, sadzīves tehnikas iegādei, remontam, izglītībai vai citiem neparedzētiem pirkumiem. Patēriņa kredītu izsniedz bez nodrošinājuma (ķīlas).

Kredītu apvienošana

Kredītu apvienošanas pakalpojums sniedz iespēju apvienot vairākas kredītsaistības vienā maksājumā, saņemot labākus kredīta nosacījumus (zemāka procentu likme, izdevīgāks ikmēneša maksājums utt.).

Pārkreditācija

Izvēloties pārkreditācijas pakalpojumu pie cita kredītdēvēja, ir iespēja esošā kredīta nosacījumus vietā iegūt jaunus un izdevīgākus. Bieži tas nozīmē zemāku procentu likmi, samazinātu ikmēneša maksājumu un garāku atmaksas termiņu.  

Hipotekārais kredīts 

Hipotekārais kredīts ir finansējums mājokļa iegādei, būvniecībai, zemes iegādei, vai arī citu lielāku pirkumu apmaksai, kurš tiek nodrošināts ar nekustamā īpašuma ķīlu. 

Auto kredīts

Auto kredīts ir finansējums auto iegādei ar vai bez pirmās iemaksas, ar vai bez obligātas Kasko apdrošināšanas un bez auto vecuma ierobežojuma. Papildus pievienotā vērtība – auto uzreiz tiek reģistrēts uz klienta vārda.

Kredīts pret ķīlu

Patēriņa kredītu, ja ir nepieciešama lielāka summa, iespējams saņemt pret nekustamā īpašuma ķīlu. Bieži šo kredīta veidu izvēlas mājokļa remontam, vasarnīcas iegādei, pirts būvniecībai vai arī sava biznesa uzsākšanai.

Kredīts remontam

Kredīts remontam ir paredzēts dažādiem mērķiem, kas saistīti ar dzīvesvietas labiekārtošanu. To iespējams izmantot jaunas grīdas seguma iegādei, bērnistabas iekārtošanai, jaunu virtuves mēbeļu iegādei vai piemēram terases/dārza teritorijas labiekārtošanai utt. Kredīts remontam tiek izsniegts bez pirmās iemaksas, kas ļauj veikt remontu/labiekārtošanu jau šodien, bet atmaksāt vēlāk, atbilstoši izveidotajam maksājumu grafikam.

Kredīts uzņēmumam

Kredīts uzņēmumam ir finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem, kad uzņēmumam ir nepieciešami papildu finanšu līdzekļi projektu realizēšanai, auto iegādei, reklāmas materiāliem, nekustamā īpašuma remontam utt.

Kredīta saņemšanas process

 • Pieteikuma aizpildīšana: 

Pieteikumu kredītam aizpildiet tiešsaistē mājaslapā, izvēloties kredīta veidu, summu un termiņu. Norādiet arī savu telefona numuru un e-pastu. Papildu jautājumu gadījumā, lūdzu, sazinieties ar mums pa telefona numuru +371 23371842.

Prasības kredīta saņemšanai

Kredīts tiek izsniegts personām:

 • kuras ir sasniegušas 18 gadus, bet nav vecākas par 74 gadiem;
 • kuras saņem regulārus, oficiāli pierādāmus ienākumus, kādā no Latvijas bankām;
 • kurām nav kavētu kredītsaistību (pozitīva kredītvēsture).

Kredīta pieteikuma izskatīšanas process

 • Pieteikuma izskatīšana ir bezmaksas.
 • Pēc pieteikuma nosūtīšanas lēmumu par kredīta piešķiršanu saņemsiet 15 minūšu – 3 stundu laikā. Izskatīšanas process kredītiem ar nekustamā īpašuma nodrošinājumu (ķīlu) ir ilgāks. 
 • Lai paātrinātu pieteikuma izskatīšanas procesu, aicinām pievienot bankas konta pārskatu (PDF formātā) par pēdējiem 6 mēnešiem. Instrukciju kā to izdarīt atradīsiet šeit vai zvaniet mums pa tālruni +371 23371842.

Ja nepieciešams kredīts ar nekustamā īpašuma nodrošinājumu (ķīlu) nepieciešams iesniegt šādus dokumentus:

 1. zemesgrāmatas kopiju un īpašuma novērtējumu; 
 2. konta pārskatu par pēdējiem 6 mēnešiem;
 3. īpašuma fotogrāfijas (no iekšpuses un ārpuses); 
 • Neskaidrību gadījumā lūdzam zvanīt pa tālruni +371 23371842.
 • Apstiprināts kredīta pieteikums vēl nenozīmē saistības. Kredītlīgums būs spēkā tikai tad, kad tiks parakstīts no abām pusēm. Vienmēr aicinām klientu izvērtēt savas finansiālās spējas, pirms kredīta līguma parakstīšanas.
 • Pēc līguma parakstīšanas kredīta summa uz norādīto bankas kontu parasti tiek pārskaitīta 30 minūšu – 1 stundas laikā.

Papildinformācija

Kāpēc nepieciešams iesniegt izziņu no VSAA?

Izziņa nepieciešams gadījumos, ja bankas konta pārskatā nav redzami maksājumi no darba devēja. Instrukciju kā sagatavot šo izziņu atradīsiet šeit vai arī palīdzēsim, ja piezvanīsiet pa tālruni +371 23371842.

 • Vai ir iespējama kredīta atmaksa pirms līguma termiņa beigām?

Ja vēlaties atmaksāt kredītu pirms termiņa, iesakām informēt kreditoru. Šajā gadījumā būs jāmaksā procenti tikai par periodu līdz kredītsaistību pilnai atmaksai. Sankcijas par kredītlīguma pirmstermiņa izbeigšanu netiek piemērotas.

 • Kāpēc saņemts atteikums?

Biežākie atteikuma iemesli ir nepietiekami ikmēneša ienākumi vai negatīva atbilde no kredītu reģistra.